ul. Kanafojskiego 3, Dom Studenta nr 1, 10-772, Olsztyn, Polska
info@skorpena.pl / akpskorpena@gmail.com

VI Skorpenowy Spływ Łyną

Akademickiego Klubu Płetwonurków "Skorpena"

21 marca 2009 roku, w pierwszy dzień wiosny, na starcie stanęło 201 płetwonurków z Polski i Zagranicy. Spływ stał się kultowym wydarzeniem dla wielu nurkowych ekip z Polski. Skąd zatem taka wielka frekwencja w Olsztynie? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo proste.

Z archiwum Nurkowej Polski: VI Skorpenowy Spływ Łyną

Założeniem spływu, od początku, był darmowy udział. Impreza była więc pozbawiona opłat, profesjonalnie zorganizowana, z pełną gwarancją bezpieczeństwa, wzbogacona losowaniem licznych, bardzo atrakcyjnych nagród.

Organizatorzy nie wypuszczali żadnego uczestnika bez pamiątkowego souveniru i wielu miłych wspomnień. W 6 spływie aktywnym uczestnikiem był Romana Białas, który 40 lat wcześniej założył kortowski Klub i był pierwszym prezesa AKP „Skorpena”. Nad wodą zrobiło się kolorowo i wesoło. Cenna nagroda za przebranie zaczęła mobilizować i uwalniać wyobraźnię spływowiczów i ich rodzin. Cześć oficjalna została ponownie zorganizowana w klubie „Arton”. Losowanie nagród jak zawsze podbiło emocje licznie zebranych uczestników. Okazało się, że liczba uczestników i gości na imprezie wyniosła ponad 400 osób.

Nowością był występ w ramach imprezy coverovey kapeli „KOMP” z Olsztyna , która serwując standardy muzyki rozrywkowej przeniosła spływowiczów na parkiet klubowy rozkręcając imprezę. Gospodarzem w 2009 roku był Gracjan Górski, prezes klubu i jak się okazało niezły perkusista. Wieczorem twardziele przenieśli się klubu „Skorpena” na dalszą część baletów.

http://m.nurkowa.wm.pl/2015/03/orig/img-0024-748.jpg

Marcin „Misiek” Bukowski, wieloletni, znakomity bosman w AKP „Skorpena”, był jednym z ważniejszych filarów w historii Skorpenowych Spływów Łyną. Na jego głowie przez lata była rejestracja i funkcjonowanie Klubu w dniu spływu. Perfekcyjny organizator i pomysłodawca wielu patentów w organizacji imprezy.

Autor: Paweł Laskowski