ul. Kanafojskiego 3, Dom Studenta nr 1, 10-772, Olsztyn, Polska
info@skorpena.pl / akpskorpena@gmail.com

V Skorpenowy Spływ Łyną

Akademicki Klub Płetwonurków "Skorpena"

W sobotę 15 marca 2008 roku, po raz piąty, odbył się Skorpenowy Spływ Łyną. Plenerowa impreza przyciągnęła 119 płetwonurków z całej Polski. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali olsztyńscy strażacy, policjanci, straż miejska oraz ekipa karetki.

Z archiwum Nurkowej Polski: V Skorpenowy Spływ Łyną
Spływ, bez wątpienia, należał od tamtej chwili do największych imprez nurkowych w Polsce. Wprowadzono wówczas wcześniejszą rejestrację internetową. Pozwalała ona na oszacowanie przybliżonej liczby uczestników.

Po latach praktyki wiedzieliśmy, że liczba wchodzących do wody była mniejsza o około 150, niż wpisanych uczestników. Przy załamaniu pogody, ilość startujących można było pomniejszyć o ponad połowę. Taka, niestety, uroda imprez bez tzw. wpisowego. Nowością był też puchar za najatrakcyjniejsze przebranie. W następnych latach puchar zamieniliśmy na dobrej klasy automat oddechowy. Marek Krzynowek w stroju króliczka zdobył, po raz pierwszy, puchar i tytuł najlepszego przebrania spływu.

Mimo nie najlepszej aury, wszyscy w znakomitych nastrojach po ok. godzinnym pobycie w wodzie, dopłynęli do mety spływu. Tutaj czekała gorąca grochówka, rodziny i przyjaciele, którzy dopingowali z brzegu. Prawdziwy ”szał”, tym razem, odbył się w studenckim klubie w Domu studenta nr 1. Część oficjalna zaczęła się wydłużać. Było coraz więcej certyfikatów i nagród do rozlosowania, a sponsorów z branży nurkowej przybywało. Rolę gospodarza, po raz drugi, pełnił Łukasz Sinkiewicz. Skończyliśmy, jak zawsze, nad ranem w pomieszczeniach Klubu.

Autor: Paweł Laskowski

http://m.nurkowa.wm.pl/2015/03/orig/p3150423-747.jpg

Laureat I nagrody za najśmieszniejsze przebranie z osobistą stylistką czyli Ania, Marek i Michał Krzynowkowie.