ul. Kanafojskiego 3, Dom Studenta nr 1, 10-772, Olsztyn, Polska
info@skorpena.pl / akpskorpena@gmail.com

IV Skorpenowy Spływ Łyną

Akademicki Klub Płetwonurków "Skorpena"

Jak zawsze, pod znakiem znakomitej zabawy zakończył się w sobotnie popołudnie 17 marca 2007 roku Skorpenowy Spływ Łyną. Czwarta edycja spływu zgromadziła na starcie 89 uczestników. Wtedy nie prowadziliśmy jeszcze wstępnej rejestracji listy uczestników.

Z archiwum Nurkowej Polski: IV Skorpenowy Spływ Łyną

Nie było wiadomo do końca ilu pozytywnych „wariatów” możemy się spodziewać na starcie. A oni kolejny raz nas nie zawiedli. Mieliśmy już stały plan gry. Praca i doświadczenie wielu członków klubu zapewniły sprawną organizację spotkania.

Sponsorzy imprezy nie zawiedli. Finansowane przez nich nagrody były bardzo atrakcyjne. Co raz więcej pisano o nurkowej imprezie bez żadnych, dodatkowych opłat. Zaczęliśmy zwracać uwagę na piękno rzeki i niewykorzystywanie jej walorów turystycznych przez miasto. Na dzień przed spływem płetwonurkowie z AKP „Skorpena” zaczęli sprzątać rzekę ze śmieci. Sprzątanie Łyny weszło do rytuału przy organizacji kolejnych edycji spływu.

Obowiązki gospodarza w 2007 roku przejął Łukasz Sinkiewicz – prezes klubu. Oficjalna część podsumowania odbyła się w klubie „Arton” w Kortowie. Kolejną przyjętą zasadą stała się część oficjalna, czyli pod sumowanie spływu, które już zawsze stało się obowiązkowym elementem. Podziękowania sponsorom i wręczanie certyfikatów oraz pamiątek spływowych poprzedzało, pełne emocji, losowanie nagród wśród uczestników spływu. Prawdziwy „punk rock” odbywał się w siedzibie Klubu do białego rana.

Autor: Paweł Laskowski

http://m.nurkowa.wm.pl/2015/03/orig/dsc-9565-746.jpg

Na Skorpenowych Spływach Łyną trudno o spotkanie z ponurakiem.