ul. Kanafojskiego 3, Dom Studenta nr 1, 10-772, Olsztyn, Polska
info@skorpena.pl / akpskorpena@gmail.com

I Skorpenowy Spływ Łyną

Akademicki Klub Płetwonurków "Skorpena"

Pierwsza edycja zimowego spływu płetwonurków rzeką Łyną w Olsztynie, czyli „I Skorpenowy Spływ Łyną” odbył się 21.03.2004 roku. W wodach Łyny zanurzyło się 25 osób, zapoczątkowując największą imprezę nurkowa w Polsce.

Z archiwum Nurkowej Polski: I Skorpenowy Spływ Łyną

Ze AKP „Skorpena” wystartowało 21 osób, 4 pozostałe osoby reprezentowało Straż Pożarną, a dokładnie KM PSP w Olsztynie pod dowództwem komendanta Grzegorza Matczyńskiego. Dodatkowo, strażacy zabrali łódź do asekuracji z dwuosobową załogą.

Powstał mały zgrzyt, koledzy strażacy wodowali łódź i weszli do wody o jeden most wcześniej i tak przez niedomówienie odbyli najdłuższy Skorpenowy Spływ Łyną w dotychczasowej historii imprezy. Jednakże humory i dobra zabawa dopisywała wszystkim przez cała trasę. Wspólna akcja z kolegami ze Straży Pożarnej rozpoczęła wątek integracyjny spływu w podzielonej społeczności nurkowej.

Finałem spływu było towarzyskie spotkanie w pomieszczeniach Klubu w Kortowie. Rolę gospodyni pełniła ówczesna pani Prezes AKP „Skorpena” – Bogusia Sieheń. Już w trakcie spotkania wiedzieliśmy, że za rok „bankowo” powtarzamy całą akcję.

Autor: Paweł Laskowski

http://m.nurkowa.wm.pl/2015/03/orig/6cedb-745.jpg

Kameralna, ale soczysta impreza w klubie była wielkim atutem spływu. Oprócz nurkowania Skorpeniarze mieli opanowane do perfekcji organizowanie dobrej, klimatycznej zabawy !