Mikołajki 2017

Dziś Basen Uniwersytecki odwiedziła gromadka wesołych Mikołajów rozdając uśmiechy i emocje pod wodą. Widać, że „prezenty” się podobały. Do zobaczenia za rok.
 

Andrzejki AKP Skorpena

W sobotę spotkaliśmy się, żeby uczcić imieniny Andrzeja i przy okazji spędzić razem czas w klubie. Odwiedziło nas przy okazji kilku Skorpeniarzy  pracujących w innych krajach i był czas, żeby wspominać nasze przygody.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie.

Walne zebranie AKP Skorpena

Mamy nowy Zarząd!
W dniu 15 listopada odbyło się w uroczystej atmosferze Walne Zebranie AKP Skorpena. Na zebraniu rozmawialiśmy o ważnych kwestiach dla życia klubu oraz zwyczajowo wybraliśmy naszych reprezentantów.
W imieniu całego klubu gratulujemy objęcia stanowisk i życzymy wszelkiej pomyślności, zapału i satysfakcji z realizacji zamierzeń.

Divers Night w Olsztynie

Kolejna edycja Divers Night za nami. W roku 2012 gdy po raz pierwszy organizowaliśmy Noc Nurków w Olsztynie nurkowaliśmy w 13 osób. W tym roku było nas pod wodą 28 i wielu, wielu na powierzchni. Nurkowało z nami kilka klubów i osób niezrzeszonych. Między innymi Aquadiver, CNN Krokodyle, Szczupaki z Olsztyna.
Fajnie było po raz kolejny się spotkać.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu akcji a w szczególności: Cezaremu Barszczewskiemu za organizacje imprezy, Henrykowi Czerwińskiemu za pomoc przy organizacji, Ewie Mieczkowskiej za zdjęcia.

Noc Strachów

To była naprawdę upiorna noc, gdy kilkadziesiąt strzyg i potworów bawiło się w Skorpenie. Zapraszamy na fotorelację z naszej Nocy Strachów.
Za tydzień zpraszamy na Divers Night

Zakończenie sezonu nad jeziorem Hańcza

W październiku pożegnaliśmy sezon nurkowy nad jeziorem Hańcza. Mimo deszczowej aury atmosfera była ciepła, niemal rodzinna. Dobra widoczność pod wodą pozwoliła nam cieszyć się nurkowaniami. A było o czym opowiadać przy wieczornym kominku. Już niedługo znów będziemy witali nowy rok nurkowy a tymczasem zapraszamy na film spod wody.

6-te spotkanie z Historią AKP Skorpena

W środę 27 września 2017 roku w klubie AKP „Skorpena” odbyło się 6 spotkanie z historią nurkowania w Olsztynie. „Gości” i „gwiazd” spotkania było wielu ! Historia „Skorpeny” w latach 1978 – 1984 miała pokaźne grupę prelegentów. W ostatniej chwili pojawili się koledzy z dawnych lat. Byli nimi Tadeusz Rajkowski, Prezes AKP Skorpena w latach 1978-4979, Karol Zysk i Leszek Słodkiewicz. Wspomagali ich jeszcze w opowiadaniu – Bogdan Senderski, Krzysiek Brylowski i Rysiu Chabinowski. Udało się nam wspólnie odkurzyć duży kawał historii klubu i mamy nadzieję, że zaowocuje to w przyszłości w dotarciu do innych skorpeniarzy rozrzuconych po całym kraju i świecie! Małą dokumentację ze spotkania, fotograficzną i filmową, stworzył niezastąpiony kolega Rafał Sobczak. Czuwaj !

Badania w TPN

Po kilku miesiącach wróciliśmy z badaniami do TPN. Tym razem (18-25.09.2017) odwiedziliśmy Dolinę Pięciu Stawów. Plan badań podobnie jak organizacja wyprawy był karkołomny. Celem była inwentaryzacja podwodna 6 stawów: Przedni Staw, Mały Staw, Wielki Staw, Czarny Staw, Wole Oko i Zadni Staw. Mieliśmy zebrać wyniki dotyczące rozmieszczenia hydromakrofitów (w celu wykonania map roślinności rzeczywistej stawów) oraz wykonać obserwacje behawioralne ichtiofauny. To trudne przedsięwzięcie udało się dzięki zaangażowaniu całego Zespołu – tym razem było nas aż 18 osób (Jowita Kozana, Irena Stangierska, Andrzej Wichowski, Artur Bruski, Bogdan Suter, Hubert Buczek, Janusz Płocica, Krystian Głyżewski, Krzysztof Szydło, Leszek Szymczak, Mariusz Dziobek, Miłosz Milewski, Paweł Bojko, Radosław Ziółkowski, Robert Jurkiewicz, Zbigniew Samson, Michał Górny, Piotr Dynowski).
Udało nam się zinwentaryzować wszystkie stawy. Zdobyliśmy ciekawe informacje dotyczące rozmieszczenia i sukcesji hydromakrofitów w stawach TPN. Wykonaliśmy kilkadziesiąt podwodnych obserwacji behawioralnych ryb, które zostaną opracowane statystycznie i również opublikowane. Na tak szeroką skalę nie prowadzono do tej pory badań podwodnych tatrzańskich jezior. Są one o tyle ważne, że dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod kartowania, dadzą podstawę do monitoringu stanu ekologicznego wysokogórskich jezior TPN.
Wyjazd był zorganizowany dzięki współpracy Uniwersytetu-Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie z Podkomisją Naukową Komisji Działalności Podwodnej ZG PTTK. Dziękujemy Wszystkim, którzy nam pomagali – szczególnie Pracownikom Schroniska Górskiego PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.

Olsztyn Aktywnie wrzesień 2017

W niedzielę 03.09 odbyła się ostatnia edycja akcji Olsztyn Aktywnie!
Dziękujemy za udział. Mamy nadzieję, że się Wam podobało.
Zapraszamy do Skorpeny!