Olsztyn Aktywnie wrzesień 2017

W niedzielę 03.09 odbyła się ostatnia edycja akcji Olsztyn Aktywnie!
Dziękujemy za udział. Mamy nadzieję, że się Wam podobało.
Zapraszamy do Skorpeny!

Skorpena na Vis

Tym razem Skorpena wybrała się na Vis.
Ten sam kierunek wybrała ekipa filmowców z Meryl Streep (właśnie kręcona jest tu druga część filmu „Mamma Mia”).
Piękne wraki, super jaskinie i petarda towarzystwo a to wszystko w piekielnym upale.
Nurkowania z Manta Diving- super miejsca, a widoczność sięga momentami 50m!!! – jak my się przystosujemy do Krzywego 
Jutro na nocnym będziemy szukać kongerów na wraku Tetti.
Wyjazd jak zwykle w rodzinnej atmosferze- w dalszych planach Norwegia w październiku i Egipt w lutym.
Pozdrawiamy
Ps. Spotkaliśmy podwodną czarownicę 

Olsztyn Aktywnie 30 lipca 2017

Tym razem miejscem akcji Olsztyn-Aktywnie był teren Hotelu Pirat.
Właściciel Hotelu przywitał nas przekąskami i zimnymi napojami.
Mimo widoczności pod wodą około 1m wszyscy uczestnicy podwodnych spacerów byli zadowoleni z imprezy.
Piękna pogoda sprawiła, że nad jeziorem były tłumy nie tylko uczestników akcji lecz również motorowodniaków i żeglarzy.
By inni użytkownicy jeziora widzieli gdzie odbywają się spacery instruktorzy przez całe nurkowania holowali za sobą bojki nurkowe.
Zapraszamy na kolejne akcje z cyklu Olsztyn- Aktywnie!
Pozdrawiamy Akademicki Klub Płetwonurków Skorpena
Ps. Jak zwykle dziękujemy za pomoc 

Olsztyn Aktywnie lipiec 2017

Cześć, Jaka jest pogoda każdy wie 🙁 Mimo tego udało nam się namówić do spróbowania nurkowania ponad 30 osób! Wszystko za sprawą akcji Olsztyn- Aktywnie!

PS. Dzięki wszystkim za pomoc przy akcji  🙂

Zapraszamy na fotorelację z obozu AKP Skorpena przygotowaną przez Roberta Arciszewskiego.

 

 

Badania na Wielkim Stawie

Grupa płetwonurków z Akademickiego Klubu „Skorpena” z Olsztyna prowadziła w Wielkim Stawie badania poryblinu jeziornego, rośliny z „Czerwonej listy roślin i grzybów Polski”. Jest w niej wpisana jest jako „narażona na wyginięcie”. Poryblin Isoëtes lacustris L. występuje w jeziorach na Pomorzu Zachodnim i w Karkonoszach, w Wielkim Stawie. W Karkonoszach jest to relikt epoki lodowcowej. Poryblin to podwodny widłak preferujący wody ubogie w substancje odżywcze. Nasza, karkonoska populacja tej rośliny jest stabilna.
Przy okazji wizyty, płetwonurkowie wysłuchali w Domku Myśliwskim wykładu Aleksandry Trytek i Patrycji Rachwalskiej o geologicznej historii i roślinności Karkonoszy.

Skorpena w kamieniołomie Piechcin

W weekend 17-18 czerwca wybraliśmy się prawie 30 osobową grupą do kamieniołomu Piechcin.
Dzięki dobrej logistyce i pomysłowości właściciela bazy nurkowej Krzysztofa cała nasz grupa mieszkała na terenie nurkowiska.
Pod wodą … warunki były różne- od 0,5 do momentami 10m, a przygotowane pod wodą atrakcje(m.in. 20 metrowy holownik zatopiony na 20m) oraz opadające pionowo ściany na 20m sprawiły, że każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.
Wybierając się do Piechcina zabierzcie ze sobą dobre buty do chodzenia po górach- odległe o około 300m od bazy zamknięte już wyrobisko ma głębokość 120m nazywane jest przez miejscowych „Wielką Dziurą”. W tym kamieniołomie kręcone były sceny do filmu o Afganistanie. Widok z krawędzi w dół zapiera dech.
Jadąc do Piechcina NIE ZABIERAJCIE grilli – jest tam ich około 20 (pewnie każdy przywoził i zostawiał).
Co jest w bazie? -Jest wyznaczone miejsce na ognisko(drewno bez limitu), dwie pływające platformy (z jednej ćwiczyliśmy skoki do wody), kajak i łódka (wymagane jest pływanie w kapokach), dostępne są rowery „górale”, miejsce do suszenia sprzętu, zamykane wiaty. Każdy kto tam zawita i będzie miał okazję porozmawiać z Krzysztofem dowie się wiele o okolicy co, gdzie itd.
Ps. Kasia Turemko dzięki za zdjęcia.

My się tam jeszcze wybierzemy.

Wyjazd na Kamieniołom Svobodne Hermanice

W długi weeckend wybraliśmy się na nurkowanie w Svobodnych Hermanicach. Spotkało nas wiele atrakcji między innymi nurkowanie w kamieniołomach Svobodne Hermanice i Koparki w Jaworznie. Odwiedziliśmy również dwie zapory i radiostację w Gliwicach. Wisienką na torcie była wizyta w Hranickiej Propasti znanej z nurkowań Krzysztofa Starnawskiego. Głęboka na 70 metrów rozpadlina robi wrażenie. Warto też wspomnieć, że podczas całego wyjazdu towarzyszyła nam niesamowita atmosfera. Będzie co wspominać.

Spotkanie na 50 lecie Skorpeny z Andrzejem Adamczakiem i Romanem Białasem

26 maja 2017 roku, w siedzibie AKP „Skorpena”, odbyło się w czwarte spotkanie z historią nurkowania w Olsztynie. Gośćmi i gwiazdami spotkania byli Prezesi AKP Skorpena: Andrzej Adamczak i Roman Białas. Zdjęcia Marek Krzynowek. Następne – 5 spotkanie z historią AKP Skorpena i nurkowania w Olsztynie, 12 lipca na nocnym slajdowisku pod gwiazdami na obozie klubowy „Cerkiewniki 2017” na cyplu jeziora Limajno. Tym razem będzie gwiazdorzyć kolejny Prezes AKP Skorpena – Mariusz Radyko czyli Klocek. Obecność obowiązkowa !!!