ul. Kanafojskiego 3, Dom Studenta nr 1, 10-772, Olsztyn, Polska
info@skorpena.pl / akpskorpena@gmail.com

Spływ rzeką Dadaj

Spływ rzeką Dadaj

Spływ rozpoczniemy z hotelu Star Dadaj ( od razu przewieziemy samochody na miejsce zakończenia spływu – do Zalesia pod Barczewem lub Tumian – (czekam jeszcze na odpowiedź z miejsc postojowych) Godzina startu : 9:00 Ilość miejsc – na tą chwilę 27 ( jeżeli będzie więcej chętnych domówimy trochę kajaków ale wtedy wzrośnie trochę cena za kajaki i dodatkowy transport)

Naszą bandę zgodzili się ugościć właściciele restauracji ” Stary Folwark” w Tumianach : http://staryfolwark.com.pl/nf/

Mamy więc informacje o kosztach.
Za nocleg pod namiotami wychodzi 20 zł./ osoba bez dodatkowych opłat od namiotu i prawdopodobnie postój samochodów będzie w cenie.
Dodatkowo zapłacimy za drewno na ognisko w zależności od tego ile zużyjemy.

Także na tą chwilę koszty spływu zamykamy w 55 zł / osoba ( z noclegiem). Jeżeli uzbieramy komplet ludków i uda mi sie przyoszczędzić na wożeniu bagaży w cenie będzie też drewno na ognicho.

Krótkie opisy trasy: „Rzeka Dadaj” – 13.00 km Rzeka Dadaj bierze swój początek z jeziora Dadaj i uchodzi do jeziora Pisz. Niezwykle urokliwy szlak jedną z warmińskich rzek zapewnia wiele atrakcyjnych krajobrazów. Rzeka zmienia charakter ze spokojnie płynącej wśród trzcin w szybką i bystrą płynącą przez las. Na leśnym odcinku rzeka jest bardzo płytka i kamienista. Zalecane jest spływanie przy wysokim stanie wód. Przy niskim poziomie wody kajak bardzo często szoruje po kamienistym dnie. W wielu miejscach trzeba holować kajak.( dla uczestników ubiegłorocznych spływów to nie powinno być zaskoczeniem:) Tu, także, pojawiają się powalone drzewa. „Rzeka Pisa Warmińska” – 24.00 km ( my przepłyniemy odcinek około 11 kilometrów) Rzeka Pisa Warmińska bierze swój początek z jeziora Pisz i uchodzi do jeziora Wadąg. Na pierwszym odcinku przepłyniemy przez trzy jeziora po czym wpłyniemy na główny nurt Pisy Warmińskiej. Nurt rzeki jest wyczuwalny ale spokojny. Po drodze sporo przeszkód w postaci poprzewracanych drzew( większość można pokonać bez wysiadania z kajaka ale jest około 5 drzew gdzie prawdopodobnie przeniesiemy kajaki. Płynąc zrobimy pętle także wrócimy do tego samego miejsca w którym nocowaliśmy.

A to video z zeszłorocznego spływu.