ul. Kanafojskiego 3, Dom Studenta nr 1, 10-772, Olsztyn, Polska
info@skorpena.pl / akpskorpena@gmail.com

Jezioro Płotki

Jezioro Płotki

Tym razem wybraliśmy się nad jezioro Płotki położone obok Piły. Zależało nam, żeby pojawić się w bazie przed godziną 12:00. Polecamy tak zrobić, gdyż o 12:00 czeka na Was niespodzianka. Nie napiszę jaka ale sugeruję patrzeć an lustro wody. Ruch w ośrodku był naprawdę spory i nie mogliśmy znaleźć miejsca do parkowania w pobliżu bazy. Baza jednak była na to przygotowana i za pomocą Melexa przetransportowała nas na miejsce nurkowania. DeepDiver Płotki znajduje się nad brzegiem jeziora mniej więcej po środku plaży. Dzięki temu nienurkujących partnerzy mogą wypocząć na plaży. Dzień był wyjątkowo piękny, więc część z nas skorzystało z tej możliwości.

Samo miejsce przyjmuje ograniczoną ilość nurków, co jest  dobrym rozwiązaniem, gdyż dzięki temu nie ma tłoku przy stanowiskach do przebierania. Po krótkiej odprawie zajęliśmy klarowaniem sprzętu i przygotowaniami do zanurzenia. Główną atrakcją akwenu jest park dinozaurów. Jest ich sporo i warto zatrzymać się na chwilę przy każdym z nich. Nas jednak interesowała druga z atrakcji, czyli spore skupisko ryb. Przy poprzednim wyjeździe byliśmy oczarowani olbrzymią ilością szczupaków, okoni i linów. Tym razem również się nie zawiedliśmy.

Fakt, z uwagi na duży ruch turystyczny przejrzystość wody była znacząco ograniczona ale spotkać kilka do kilkunastu szczupaków podczas jednego ujęcia kamery można chyba tylko tutaj. Nurkowanie, jak poprzednio trwało około godziny. Większość atrakcji udało się umieścić w filmie umieszczonym pod postem. Tym razem jednak nie spotkaliśmy żyjących w jeziorze jesiotrów, może następnym razem się uda 🙂

Do zobaczenia pod wodą.