ul. Kanafojskiego 3, Dom Studenta nr 1, 10-772, Olsztyn, Polska
info@skorpena.pl / akpskorpena@gmail.com

Skorpena w kamieniołomie Piechcin

Skorpena w kamieniołomie Piechcin

W weekend 17-18 czerwca wybraliśmy się prawie 30 osobową grupą do kamieniołomu Piechcin.
Dzięki dobrej logistyce i pomysłowości właściciela bazy nurkowej Krzysztofa cała nasz grupa mieszkała na terenie nurkowiska.
Pod wodą … warunki były różne- od 0,5 do momentami 10m, a przygotowane pod wodą atrakcje(m.in. 20 metrowy holownik zatopiony na 20m) oraz opadające pionowo ściany na 20m sprawiły, że każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.
Wybierając się do Piechcina zabierzcie ze sobą dobre buty do chodzenia po górach- odległe o około 300m od bazy zamknięte już wyrobisko ma głębokość 120m nazywane jest przez miejscowych “Wielką Dziurą”. W tym kamieniołomie kręcone były sceny do filmu o Afganistanie. Widok z krawędzi w dół zapiera dech.
Jadąc do Piechcina NIE ZABIERAJCIE grilli – jest tam ich około 20 (pewnie każdy przywoził i zostawiał).
Co jest w bazie? -Jest wyznaczone miejsce na ognisko(drewno bez limitu), dwie pływające platformy (z jednej ćwiczyliśmy skoki do wody), kajak i łódka (wymagane jest pływanie w kapokach), dostępne są rowery “górale”, miejsce do suszenia sprzętu, zamykane wiaty. Każdy kto tam zawita i będzie miał okazję porozmawiać z Krzysztofem dowie się wiele o okolicy co, gdzie itd.
Ps. Kasia Turemko dzięki za zdjęcia.

My się tam jeszcze wybierzemy.