ul. Kanafojskiego 3, Dom Studenta nr 1, 10-772, Olsztyn, Polska
info@skorpena.pl / akpskorpena@gmail.com

Wyprawa do Chorwacji

Wyprawa do Chorwacji

PODRÓŻ I WYPOCZYNEK

W sierpniowe lato ponad pięćdziesięcioosobowa delegacja Skorpeniarzy czekała przed klubem. Wszyscy czuli podniecenie przed zbliżającą się wyprawą do Chorwacji.  Do Chorwacji dotarliśmy w nocy. Pierwsze kroki stawiając na parkingu przy autostradzie. Potem kilka godzin snu i o poranku zmęczeni ale szczęśliwi dotarliśmy do portu w Splicie, gdzie czekała nas blisko godzinna podróż na Brać. Popołudniu mogliśmy poczuć klimat Chorwacji. Wszyscy udali się nad morze i do okolicznych knajpek. Resztę wieczorów spędzaliśmy w podobny sposób to leżąc na plaży to spacerując po okolicach. Czasu na rozrywki mieliśmy sporo, bo nurkowania zaplanowane były w godzinach porannych.

NURKOWANIA

Pierwszym dniem nurkowym była
niedziela. Krótkie nurkowanie w hotelowej zatoczce miało na celu wyważenie, sprawdzenie sprzętu i poprawienie co nieco w swoich konfiguracjach. Wszyscy czuliśmy atmosferę zbliżającej się przygody.

Następnego dnia na morze zabrały nas dwie łodzie. Dzień nurkowy nie okazał się zbyt szczęśliwy bo wzburzone morze sprawiło spore kłopoty nieprzyzwyczajonym nurkom. Ostatecznie jedna z łodzi zawróciła i nie podjęła próby powtórnego nurkowania. Przełomem miał się okazać następny dzień. Nurkowaliśmy przy zboczu wyspy z maksymalną głębokością 30 m. Formacja skalna opadająca na około 50 metrów kryła w sobie dwie małe jaskinie. Przejrzystość wody sięgała 40 metrów, więc większość z nas mogła poczuć stan nieważkości często towarzyszący nurkowaniom w czystej wodzie.

Szczególnie udane nurkowania miały okazać się w dniu czwartym i piątym. Wrak kutra rybackiego o dość ciekawej historii i jaskinia Lucice zostały uwiecznione na filmach jednego z naszych klubowych kolegów.

 

PLITWICKIE JEZIORA

W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze Plitwickie Jeziora po zwiedzeniu których z żalem pożegnaliśmy Chorwację.

Dziękujemy Cezaremu Barszczewskiemu za wspaniałą organizację wyprawy.