ul. Kanafojskiego 3, Dom Studenta nr 1, 10-772, Olsztyn, Polska
info@skorpena.pl / akpskorpena@gmail.com

AKP ” Skorpena” – Wyprawa “Rafa 89”

AKP ” Skorpena” – Wyprawa “Rafa 89”

 W związku z pracami nad 50-letnią historią AKP “Skorpena” pozwoliłem sobie przypomnieć jedną z wielu wypraw nurkowych w historii klubu. Zdjęcia pochodzą z samochodowej wyprawy do Izraela i Egiptu w 1989 roku. Tak wyglądało nurkowanie w okolicach Dahab – Mekki nurków w marcu 1989 roku. Na fotografiach: Blue Hole i Canyon. Pustki nad i pod wodą. Tylko pustynia, morze, rafy i my !
CANYON – Słynny kanion, ok. 80 m od brzegu, zaczynający na głębokości 15 m małym sklepieniem pełnym szklanych rybek. Jego ściany dochodzące do 10 m wysokości zbiegają się u góry, zamykając go niemal w całej długości, pozostawiając nurkom tylko kilka okien do wypłynięcia. Kanion kończy się małym oknem na głębokości 52 m.
BLUE HOLE
Słynna stumetrowa przepaść w platformie koralowej, niespełna parę metrów od brzegu. Przepaść jest połączona z morzem olbrzymią bramą na głębokości poniżej 53 m. Blue Hole to właśnie przez to miejsce Dahab zdobyło sobie taką popularność. Studnia w rafie koralowej opadająca do głębokości rzędu 100 metrów.
BLUE HOLE – poczciwy “Robur” nie miał szans na wdrapanie sie pod górę przed sławną niebieską dziurą.
Autor: Paweł Laskowski

Źródło: Tutaj